Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaki jest wpływ diety, suplementacji i treningu na budowanie masy mięśniowej

28 września 2022 budowanie masy mięśniowej

Budowanie masy mięśniowej to długotrwały proces, który należy dokładnie zaplanować, z pomocą dietetyka i trenera personalnego. Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że przyrosty masy mięśniowej pojawiają się wyłącznie u tych osób, które przestrzegają prawidłowej diety, dbają o minimum ośmiogodzinny sen na dobę oraz poświęcają wiele swojego cennego czasu na intensywne treningi oraz ciągłe polepszanie swoich wyników w tym zakresie. Te trzy elementy, czyli dieta, regeneracja i trening, to podstawa, jeśli chodzi o budowanie muskulatury.
Oprócz tego, sportowiec może zdecydować się również na dwa dodatkowe elementy, niebędące koniecznością, czyli suplementy diety oraz sterydy anaboliczne, typu witamina D czy Testosteron. Nie jest to obowiązkowe, ale wspomaga i przyspiesza pojawienie się efektów. Zdecydowanie największymi fanami tego typu dopingu są kulturyści, sportowcy przed wystartowaniem w zawodach oraz osoby niegrzeszące zbyt dużą cierpliwością. Warto jednak brać z nich przykład, gdyż oni osiągnęli już to, co początkujący ludzie mają dopiero w planach.

Rola diety w treningu siłowym i budowaniu masy mięśniowej

Każdy produkt jaki spożywa sportowiec przekłada się na jego wygląd. Oznacza to, że spożywanie dużej ilości słodyczy, przetworzonej żywności, słonych przekąsek czy picie alkoholu, prowadzi do tycia kulturysty, natomiast sięganie po zdrowe produkty wspomaga obraną przez niego ścieżkę i pozwala zarówno schudnąć, jak i zbudować wymarzoną sylwetkę.
Nie każdy jest jednak w stanie osiągnąć idealną figurę. Czasami bowiem przeszkadzają w tym:

  • styl życia człowieka (np. siedząca praca),
  • genetyka,
  • szybki metabolizm,
  • choroby (niedobór Testosteronu).

Dla takich osób najczęściej proponuje się przyjmowanie sterydów anabolicznych, które oferuje każdy sklep ze sterydami online. Jest to wówczas najlepszy sposób, aby przezwyciężyć te bariery i osiągnąć swoje postanowienie.

Jak zbudować masę mięśniową

Każdy sportowiec wie, że do zbudowania masy mięśniowej potrzebuje czasu, wytrwałości, wytrzymałości, siły i cierpliwości. Nie jest to bowiem łatwa sprawa, a kulturysta musi liczyć się z pewnymi wyrzeczeniami.
Najważniejsza jest zawsze dieta, bez której nawet najlepszy trening nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków. Oczywistym jest, że nie jest ona łatwa do utrzymania, ale należy się poświęcić i podnieść bilans kaloryczny, aby osiągnąć wytyczony wcześniej cel.
Co jednak ważne, intensywne ćwiczenia są zaraz na drugim miejscu, bo bez nich z kolei nie pomoże żadna dieta. Właśnie dlatego na siłowni największą popularnością cieszą się hantle, ciężary oraz martwy ciąg.
Na zakończenie należy pamiętać też o właściwej regeneracji, gdyż to właśnie podczas odpoczynku dochodzi do przyrostu masy mięśniowej.
Suplementy diety to łagodny wspomagacz, po który można sięgnąć dodatkowo, aby uzupełnić swoją dietę o cynk, żelazo, magnez, witaminy czy minerały.
Najbardziej kontrowersyjne są w tym zestawieniu jednak sterydy anaboliczne. Większość osób wie, że z pomocą Testosteronu można szybciej zbudować masę mięśniową, a osiągnięte przyrosty będą charakteryzować się twardością. Niestety, odwiedzając sklep ze sterydami online, należy pamiętać o tym, że tego typu środki mogą wywoływać skutki uboczne, zwłaszcza jeśli będą przyjmowane niewłaściwie.

Jaki rodzaj treningu pozwala efektywnie budować masę mięśniową

Każdy trening jest dobry, aby utrzymać dobrą kondycję, zachować zdrowie i cieszyć się prawidłowym funkcjonowaniem swojego organizmu. Ponadto, regularne ćwiczenia i spacery pozwalają na zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej i ogólną poprawę swojego wyglądu. Budowanie masy mięśniowej jest jednak specyficzne i zwykły, regularny ruch w tym przypadku nie pomoże.
Aby zbudować muskulaturę należy rozpocząć trening siłowy, najlepiej pod okiem trenera personalnego.

Dieta, suplementy diety i sterydy na siłowni

Dieta to podstawa niezależnie od tego czy człowiek decyduje się na wykonywanie ćwiczeń w domu, z wykorzystaniem masy własnego ciała, czy poświęca swój czas na dojazd na siłownię.
Prawidłowa dieta na masę mięśniową pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również przyspieszyć przyrost mięśni, przy jednoczesnym zapewnieniu kulturyście prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powinna ona składać się przede wszystkim z białka, zdrowych tłuszczy, chudego mięsa, ryb owoców i warzyw. W razie wątpliwości warto skonsultować się z dietetykiem, który ustali najlepszą dietę i podpowie, jak ją utrzymać, np. wspomagając się suplementami diety. Nie każdy bowiem jest w stanie utrzymać dodatni bilans kaloryczny oraz przyjąć wystarczającą ilość białka w ciągu dnia.
Najczęściej przyjmowanymi suplementami diety są obecnie:

  • odżywki proteinowe i białkowe na przyrost muskulatury,
  • witamina D dodająca energii,
  • witaminy i minerały, które są niezbędne do życia, ale nie występują w sporządzonej przez dietetyka diecie lub jest ich w niej za mało,
  • zielona herbata przyspieszająca metabolizm.

Można je wszystkie kupić natomiast w sklepie ze sterydami online, podobnie zresztą jak sterydy anaboliczne, typu Metanabol, Testosteron czy Oxandrolone.

wakacje turcja

Redakcja aktywnastrefa.pl

Aktywna Strefa – szukasz porad na temat sportu lub zdrowego trybu życia? Znajdziesz je na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Odkryj najlepsze miejsca na wypoczynek w Zakopanym
Na czym polega  futbol amerykański
apartamenty w Zakopanem

Jesteś zainteresowany reklamą?