aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

najpiękniejsze miejsca na świecie
Turystyka

Najpiękniejsze miejsca na świecie, które warto zwiedzić

Świat jest pełen niespodzianek. Każdy kontynent, każdy kraj kryje w sobie coś wyjątkowego. W obecnych czasach, przy otwartych granicach śmiało możemy wybrać się w poszukiwaniu malowniczych zakątków. Poniżej najpiękniejsze miejsca na świecie, które warto zwiedzić. Na liście znalazły się: Wyspa Księcia Edwarda, Hawaje oraz… Machu Picchu!

PEI, czyli… Wyspa Księcia Edwarda

Wyspa Księcia Edwarda (Prince Edward Island) leżąca w Zatoce Świętego Wawrzyńca znana jest wszystkim z powieści Lucy Maud Montgomery. Co roku przyciąga rzesze turystów i nie tylko ze względu na losy rudowłosej dziewczynki. Wietrzna wyspa, bo tak potocznie nazywana jest przez miejscową ludność, ma w sobie dosłownie wszystko: dostęp do oceanu, zróżnicowane ukształtowanie terenu, urokliwe miasteczka oraz przyjaźnie nastawionych mieszkańców.

Charakterystyczną cechą prowincji kanadyjskiej jest czerwona ziemia, którą tak zachwycała się w książce Ania Shirley. Każdy, kto raz odwiedzi PEI, na zawsze zapamięta majestatyczne klify z piaskowca i białe latarnie morskie. Uroku całej wyspie dodają typowe dla kanadyjskiej architektury zabudowania z sidingu.

Aloha, czyli… Hawaje!

Wulkaniczne wyspy położone na Oceanie Spokojnym zaliczane są do jednych z najpiękniejszych miejsc na świecie. Wyspy: Maui, Kauai, Oahu oraz Big Island – wszystkie bez wyjątku uchodzą za raj na ziemi. Nic dziwnego. Przezroczysta woda, złoty, połyskujący w słońcu piasek, palmy, bujna roślinność i dziko rosnące, kolorowe kwiaty robią niezapomniane wrażenie, a człowiek czuje się tu tak, jakby czas zatrzymał się w miejscu. W takiej scenerii bez wątpienia docenimy piękno Matki Natury.

Szlakiem Inków, czyli… Machu Picchu

Trudno uwierzyć, że najsłynniejszy szczyt Peru (w języku keczua Machu Picchu oznacza „stary szczyt”) znajdujący się w Andach został odkryty przez ekipę archeologów dopiero w XX wieku (a dokładniej w 1911 roku). Ruiny starożytnego, inkaskiego miasta położone na wysokości 2430 m n.p.m. z każdej strony otoczone są górami, a poranna mgła unosząca się nad stokami tworzy iście magiczny klimat. Miejsce to bardzo szybko zyskało miano jednego z cudów świata. Najlepiej wybrać się tam w porze suchej.

Dolina Inków, w której położone jest Machu Picchu, to kwintesencja wycieczki do Peru. Wspinaczka na szczyt stromymi, kamiennymi schodami zajmuje około 1,5 godziny. Sam pobyt na górze zwykle przeciąga się zaś do kilku godzin i nie ma się co dziwić turystom – każdy chciałby mieć taki widok jak najdłużej przed sobą.