Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Treningi personalne EMS – kiedy warto się zapisać?

22 lutego 2022 trening ems

Obecnie z treningów EMS korzysta coraz więcej osób. Czym dokładnie są tego typu treningi? Dla kogo są przeznaczone? Sprawdź najważniejsze informacje na temat tej nowości na rynku fitness!

Co kryje się pod skrótem EMS?

Skrót EMS rozwija się do Electric Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacji mięśniowej. To rodzaj procesu służącego do stymulowania mięśni z użyciem prądu elektrycznego, aby wywołać znacznie lepsze efekty treningowe niż podczas standardowego ruchu.

Treningi EMS są treningami personalnymi, w trakcie których wykorzystuje się specjalne urządzenia EMS. Mają one postać stacji z monitorami oraz łączone są z wykorzystaniem kabli ze strojem do EMS. Strój ten wyposażony jest w elektrody, które powodują porażanie niskim napięciem określonych mięśni. Wszystko dzieje się w trakcie ruchu, podczas wykonywania określonych ćwiczeń widocznych na ekranie urządzenia. W efekcie następuje znacznie silniejsza aktywacja mięśni.

Nad przebiegiem treningu stale czuwa trener personalny, którego zadaniem jest również dopasowanie odpowiedniego planu treningowego do potrzeb swojego klienta.

Osobom chcącym zapisać się na personalny trening EMS Warszawa Mokotów także daje taką możliwość – oferty można sprawdzić już teraz online.

Trening EMS – dla kogo będzie najlepszy?

Treningi wykorzystujące elektrostymulację mięśniową przeznaczone są dla każdej osoby, która chce ćwiczyć efektywnie. Ze względu na elektrostymulację mięśni można wtedy osiągnąć o wiele lepsze efekty – w jedynie 20 minut spalić tyle kalorii, co podczas parugodzinnego treningu!

Ze względu na wysoką efektywność treningi EMS rekomendowane są zatem dla tych osób, które z określonych powodów nie mają zbyt wiele czasu na to, by ćwiczyć na siłowni lub w klubie fitness. Ponadto są one dobrym wyborem dla tych, którzy chcą uzyskać zamierzone efekty jak najszybciej.

Treningi EMS polecane są w szczególności dla osób z poniższymi celami treningowymi:

  • zrzucenie nadmiaru kilogramów
  • wymodelowanie sylwetki
  • rozbudowa masy mięśniowej
  • zwiększenie siły mięśni
  • lepsza kondycja ciała
  • redukcja bólów kręgosłupa
  • skuteczna rehabilitacja
  • zmniejszenie cellulitu
  • poprawa jakości skóry
  • przyspieszenie metabolizmu

Warto jednocześnie zaznaczyć, że treningi EMS bardzo dobrze sprawdzają się dla osób początkujących, z nadwagą, otyłych oraz w trakcie rehabilitacji. Nie są one tak forsowne i dzięki temu nie powodują one ryzyka nadmiernego obciążenia mięśni oraz stawów.

Jak jest cena treningów EMS?

Za wzięcie udziału w treningu EMS należy zapłacić więcej niż za trening standardowy, co wynika z faktu, że są one treningami wykorzystującymi specjalistyczne urządzenia oraz odbywają się z trenerem personalnym.

Zazwyczaj w przypadku ofert jak trening EMS Warszawa Mokotów oraz inne dzielnice Warszawy oferują ceny na poziomie od 80 złotych do 150 złotych za jedną sesję treningową. Średnio jest to około 100 złotych.

Za treningi EMS można jednak płacić mniej, gdy wykupi się specjalne pakiety treningowe na określoną liczbę treningów. Wtedy można uzyskać nie tylko jeszcze niższe ceny, ale również większą motywację do tego, by dążyć do jeszcze lepszych wyników i osiągnąć zamierzony cel.

wakacje turcja

Redakcja aktywnastrefa.pl

Aktywna Strefa – szukasz porad na temat sportu lub zdrowego trybu życia? Znajdziesz je na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzaje nawierzchni w tenisie
koszulki rowerowe
Jak nauczyć się pływać

Jak nauczyć się pływać?

13 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?