Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Wrocław jest nie tylko jednym z najpiękniejszych, ale również najbardziej popularnych miast w Polsce. Godny uwagi jest fakt, że stolica Dolnego Śląska jest bardzo ceniona za granicą. Co zobaczyć we Wrocławiu?
Ostrów Tumski we Wrocławiu
Warto wiedzieć, że Ostrów Tumski jest najstarszą częścią omawianego miasta. Trzeba zaznaczyć, że za powstanie Wrocławia odpowiedzialni się Piastowie Śląscy. Najcenniejszymi obiektami w tej części miasta są obiekty sakralne. Doskonałym przykładem jest Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Nikogo nie powinien dziwić fakt, dlaczego nazywana jest matką kościołów śląskich. Należy mieć świadomość, że jest ona uważana za pierwszą gotycką świątynię na polskich ziemiach.
Wrocławskie krasnale
Wrocław bardzo często jest także nazywany miastem krasnali. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pierwsze postacie postaci w czapkach zaczęły się pojawiać w omawianym mieście już w latach 80. XX wieku. Warto zaznaczyć, że były one dziełem ruchu Pomarańczowa Alternatywa. W ten sposób walczono z komunistycznym systemem. Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu we Wrocławiu może być wybranie się na wędrówkę szlakiem wrocławskich krasnali.
Rynek we Wrocławiu
Warto wiedzieć, że jest to jedna z piękniejszych starówek znajdujących się w Polsce. Trzeba także zaznaczyć, że rynek we Wrocławiu jest zaliczany do największych rynków staromiejskich w całej Europie. Charakteryzuje się on przede wszystkim piękną architekturą i niezwykłymi, klimatycznymi kamienicami. Bardzo cenionym zabytkiem jest Stary ratusz. Jest on zarówno największym, jak i najstarszym ratuszem znajdującym się w Polsce. Godny uwagi jest fakt, że jego budowę rozpoczęto już w XIII wieku. Z kolei zakończono w XVI wieku.
Mostek Pokutnic (Mostek Czarownic)
Wrocław bardzo często nazywany jest także miastem mostów. Należy mieć świadomość, że ma ich najwięcej w całej Polsce. Warto wiedzieć, że nikt nie jest w stanie dokładnie stwierdzić, jaka liczba mostów znajduje się w stolicy województwa Dolno Śląskiego. Godny uwagi jest fakt, że najwyżej położonym mostem jest Mostek Pokutnic. Bardzo często jest on również nazywany Mostkiem Czarownic. Jest to jednak kładka znajdująca się na wysokości 45 metrów. Łączy ona dwie wieże polskokatolickiej katedry św. Marii Magdaleny. O mostku krążą liczne legendy. Według jednej z nich wieczorem można na nim dostrzec dusze młodych kobiet, które preferowały zabawę niż wyjście za mąż i opiekowanie się domem.
Z kolei druga nazwa mostka pochodzi jeszcze z czasów polowań na czarownice. Zgodnie z legendą, w przypadku, gdy oskarżonej kobiecie udało się przejść po omawianym mostku – skazywano ją na śmierć. Uznano bowiem, że musiał pomóc jej w tym szatan.