Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Lodówka turystyczna kompresorowa doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących

27 września 2021 Lodówka turystyczna kompresorowa doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących

Wycieczki samochodowe potrafią być naprawdę męczące i wymagające, zwłaszcza jeśli odbywają się podczas upalnego lata. W takim wypadku każdy podróżujący marzy o puszce zimnego napoju w nagrzanym samochodzie lub na nasłonecznionej plaży. Potrzeba ta była na tyle powszechna, że na rynku pojawiła się cała gama przenośnych lodówek turystycznych, które spokojnie można zabrać w każdą podróż. Wiele osób ma jednak wątpliwości przed zakupem takiego urządzenia. W tym artykule postaramy się je rozwiać, opisując wszystko, co trzeba wiedzieć o lodówkach turystycznych,

Czym właściwie są lodówki turystyczne?

Lodówką turystyczną nazywamy małą, przenośną lodówkę, która niekiedy może pomieścić nawet 50 litrów produktów spożywczych i więcej. Lodówki turystyczne dzielą się na wiele różnych rodzajów, ale każda z nich może mieć takie same zastosowanie. W jakim celu się ich używa? Przede wszystkim do przewożenia chłodnych napojów, jak i posiłków na zimno, na przykład lodów. Często jednak sprawdzają się też podczas przewożenia różnego rodzaju ciast, wyrobów czekoladowych i innych produktów narażonych na działanie wysokiej temperatury w pojazdach.

Niekiedy lodówka turystyczna sklepom, jak i osobom prywatnym służy też do przewożenia kosmetyków i innych produktów pielęgnacyjnych oraz leków, wymagających przechowywania w określonej, niskiej temperaturze (np. insulina, szczepionki). Oczywiście takie urządzenie można też wykorzystać w dowolny inny sposób, a właścicieli lodówek turystycznych ogranicza jedynie wyobraźnia. Widząc jednak zróżnicowaną ofertę tego typu lodówek na polskim rynku, podróżnicy często zastanawiają się jaki rodzaj lodówki turystycznej będzie najlepszy. Naszym zdaniem jest to lodówka Alpicool.

Lodówka kompresorowa i jej zalety

Lodówki turystyczne kompresorowe, zwane również sprężarkowymi, działają podobnie do znanej powszechnie klimatyzacji. Zaopatruje się je w skraplacz i parownik, dzięki czemu wnętrze lodówki może być łatwo pozbawiane zbyt ciepłego powietrza. Potrzebują one jednak stałego źródła zasilania. Na szczęście na półkach sklepowych widuje się coraz więcej modeli, które mogą być zasilane po podłączeniu do samochodu, co sprawia, że użytkownik będzie praktycznie zawsze miał możliwość włączenia lodówki.

Warto sprawdzić asortyment tego e-sklepu: https://elodowka.pl/sklep/

Ponadto takie urządzenia mają całą masę dodatkowych funkcji, które zadowalają nawet najbardziej wymagających turystów. Coraz powszechniejsze stają się lodówki kompresorowe z wyświetlaczem pokazującym statystyki, takie jak temperatura wewnątrz urządzenia. Wiele nowych modeli posiada także termostaty, blokady otwarcia czy funkcję produkcji kostek lodu. Osoby zainteresowane kupnem takiej lodówki na pewno ucieszy fakt, że nierzadko montuje się w nich systemy oszczędzania energii, jak i zabezpieczania akumulatora przed całkowitym rozładowaniem. Dzięki temu eksploatacja takiej lodówki jest niezwykle tania, nawet jeśli planuje się wielogodzinną podróż w jej towarzystwie. Dobrze też, żeby lodówka sprężarkowa miała kilka prostszych dodatków, takich jak uchwyty do przenoszenia.

Zróżnicowanie lodówek turystycznych na polskim rynku

Nawet jeśli ktoś zdecyduje się na zakup konkretnego rodzaju lodówki turystycznej, to i tak będzie musiał liczyć się z dużym zróżnicowaniem ofert polskich sklepów i e-sklepów. Każda z nich będzie różnić się nie tylko jakością wykonania i ceną, ale przede wszystkim szczegółowymi parametrami. Cechy, takie jak pojemność, najniższa możliwa temperatura, czy głośność pracy, są bardzo ważne podczas eksploatacji lodówki, dlatego trzeba dokładnie przejrzeć każdą dostępną ofertę. Co więcej lodówki turystyczne kompresorowe różnią się wyglądem, który dla wielu ma ogromne znaczenie. Takie osoby na pewno spędzą sporo czasu, zastanawiając się nad designem kupowanego urządzenia.

wakacje turcja

Redakcja aktywnastrefa.pl

Aktywna Strefa – szukasz porad na temat sportu lub zdrowego trybu życia? Znajdziesz je na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podróżowanie po Polsce pociągiem
wakacje turcja
mieszkania wakacyjne na Majorce

Jesteś zainteresowany reklamą?