aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

co zabrać w góry wiosną
Zakupy

Co zabrać w góry wiosną?

Należy mieć świadomość, że w górach każda pora roku ma nie tylko i wyłącznie swoją specyfikę, ale również zwolenników. Turyści doskonale wiedzą, co trzeba zagrać na górską wędrówkę latem i zimą. Nie wszyscy jednak mają świadomość, jak przygotować się na pory przejściowe. Co zabrać w góry wiosną?

Polar lub bluza

W przypadku, gdy w górach będzie chłodno warto założyć bluzę lub polar na bieliznę termoaktywną. Z kolei, gdy będzie ciepło, rekomendowane jest posiadanie wspomnianej części garderoby w plecaku. Godny uwagi jest fakt, że przeważnie wraz z rosnącą wysokością, obniża się temperatura.

Kurtka

Wiosną w górach nie można wykluczyć deszczu czy nawet śniegu. Co należy zatem ze sobą zabrać, by zapewnić sobie pełną ochronę przed opadami? Doskonale egzamin zda kurtka hardshellowa lub membranowa. Należy mieć świadomość, że w porównaniu do swoich odpowiedników odróżnia ją specjalna powłoka z mikroporami. Wspomniany dodatek pełni bardziej istotną rolę niż mogłoby się wydawać. Powoduje, że spodnie lub kurtka stają się nieprzemakalne i nieprzewiewne. Ponadto skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Połączenie tych właściwości gwarantuje bardzo dużą przewagę nad tradycyjnymi kurtkami dostępnymi w sklepie.

Spodnie

Jakie spodnie będą najlepszym możliwym rozwiązaniem w przypadku chęci wybrania się wiosną w góry? Część turystów jest zwolennikami oddychających spodni softshellowych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w tego typu materiały dostępne są obecnie w wielu wariantach o różnych grubościach. Praktycznie każdy, nawet najbardziej wymagający klient nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem produktu idealnego dla siebie.

Z kolei spodnie membranowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się w sytuacji, gdy w górach będzie odwilż. Należy jednak mieć świadomość, że wspomniany model nie będzie charakteryzował się świetną oddychalnością.

Skarpety

Skarpety odgrywają w górach znacznie ważniejsze znaczenie niż mogłoby się wydawać. Koniecznie trzeba wiedzieć, że niewłaściwie dobrane mogą przyczynić się do ogromnego dyskomfortu. O czym należy zatem pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie skarpet? Rekomendowane jest unikanie bawełny. Będzie ona bowiem chłonąć pot oraz wodę.

Godny uwagi jest fakt, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyroby, które wykorzystują wełnę merino. Na rynku dostępne są także skarpety wodoodporne. Są one dodatkowo uzbrojone w prawdziwą membranę. Zalecane jest zaopatrywanie się tylko i wyłącznie w produkty najwyższej możliwej jakości.