Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru?

3 kwietnia 2021 na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru

Warto wiedzieć, że obecnie zakup roweru jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo modeli różnych producentów. Nie wszyscy zatem wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru?

Przeznaczenie

Osoba zainteresowana zakupem roweru powinna dokładnie wiedzieć, do czego będzie go wykorzystywać. Godny uwagi jest fakt, że nie istnieje uniwersalny rower doskonale przystosowany do każdych warunków. Należy zaznaczyć, że inne modele będą lepszym rozwiązaniem w trakcie maratonów górskich, z kolei inne na turystycznych wyjazdach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wraz z trudnościami terenu będzie rosła cena roweru. Nie można oczywiście zapomnieć doliczyć kosztów związanych z serwisowaniem.

Rama

Dla zdecydowanej większości osób rama jest najbardziej istotnym elementem, na który powinno się zwrócić uwagę przy zakupie omawianego sprzętu. Oczywiście na początku można zdecydować się na ramy aluminiowe. Nie tylko są tanie, ale również lekkie. Warto wiedzieć, że obecnie w specjalistycznych sklepach rowerowych dostępne są również modele karbonowe lub z bardzo wysokiej jakości stali. Należy jednak liczyć się ze zdecydowanie wyższą ceną.

Bardzo istotne znaczenie będzie miało także dobranie właściwego rozmiaru ramy. Rekomendowane jest skorzystanie w tym celu z tabel, które są podawane przez producentów. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zmierzenie. Wystarczy stanąć nad rowerem i sprawdzić, jaka jest odległość między górną rurą ramy a kroczem. Powinna być ona na tyle duża, by zsiadanie i wsiadanie nie stanowiło dla użytkownika żadnego problemu.

Koła

Odpowiednio dobrane koła są kolejnym elementem, który będzie zdecydowanie oddziaływał na jakość jazdy. Osoby początkujące powinny postawić na koła, które mają 29 cali. Świetnie sprawdzą się na dłuższych dystansach. Ponadto doskonale poradzą sobie z różnego rodzaju nierównościami.

Warto wiedzieć, że wspomniane koła będą w stanie także zrekompensować użytkownikowi słabszą amortyzację. Należy zaznaczyć, że mogą stanowić problem w przypadku niższych osób. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie praktycznie wszystkie rowery MTB są wyposażone w koła 27,5 cala. Świetnie sprawdzą się nie tylko podczas podjazdów, ale również w trakcie jazdy z górki. Na rynku dostępne są także koła, które mają 26 cali. Rekomendowane są one osobom, które mają w planach zaopatrzenie się w używany rower.

Rodzaje nawierzchni w tenisie

Redakcja aktywnastrefa.pl

Aktywna Strefa – szukasz porad na temat sportu lub zdrowego trybu życia? Znajdziesz je na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

spodnie odlo
Buty triathlonowe

Jesteś zainteresowany reklamą?