aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

jakie zabezpieczenie do roweru
Lifestyle

Na jakie zabezpieczenie do roweru warto się zdecydować?

Jak wiadomo każda osoba posiadająca rower chciałaby zabezpieczyć swój pojazd przed ewentualną kradzieżą. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki produkt warto się obecnie zaopatrzyć. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jakie zabezpieczenie do roweru wybrać?

Łańcuch

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to zdecydowanie najbardziej elastyczny rodzaj zabezpieczenia dostępny na rynku. Warto mieć świadomość, że można go zastosować nie tylko do rowerów, ale również cennych przedmiotów. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów tego rozwiązania należy zaliczyć możliwość zabezpieczenia za jednym razem kilku części rowerów.

Doskonałym przykładem może być założenie łańcucha przez koło oraz ramę. Godny uwagi jest także fakt, że łańcuchy pozwalają na stosunkowo łatwe spięcie dwóch rowerów. Omawiany produkt bez żadnego problemu zmieści się w plecaku bez zajmowania większej ilości miejsca. Do wad należy oczywiście zaliczyć sporą wagę. Warto zdecydować się zatem na kompromis między funkcjonalnością a bezpieczeństwem.

U-LOCK

Zajmuje drugie miejsce wśród najczęściej stosowanych zabezpieczeń do rowerów. W najprostszym możliwym ujęciu jest to stalowy pałąk w kształcie litery U. Oczywiście jego budowa będzie zdecydowanie mniej przyjazna do transportu w porównaniu do wspomnianego wcześniej łańcucha. Należy zaznaczyć, że rozwiązanie będzie ogromnym wyzwaniem dla potencjalnego złodzieja. W przypadku zakupu tego produktu rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na zamek, gdyż jego niesolidna konstrukcja może stanowić największą wadę.

Linki

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to najmniej bezpieczne zabezpieczenie do roweru. Rozwiązanie może być skuteczne w przypadku, gdy dana osoba planuje wybrać się do sklepu i będzie miała cały czas rower w pobliżu. Warto wiedzieć, że sprytni złodzieje nie będą potrzebowali dużo czasu na rozbrojenie tego zabezpieczenia. Do najczęściej wymienianych zalet linek trzeba zaliczyć mobilność i cenę. Należy zaznaczyć, że linki w zdecydowanej większości przypadków nie będą dużo ważyły. Można je zatem bez większego problemu przymocować do sztycy podsiodłowej.

Zabezpieczenie składane (zamki płytowe, szekle)

Atutem szekli jest przede wszystkim stosunkowo łatwy transport. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że po złożeniu będą zajmowały bardzo mało miejsca. Umożliwią również znacznie łatwiejsze przypięcie roweru w porównaniu do tradycyjnego U-lock-a. Warto jednak wiedzieć, że najsłabszym elementem omawianego zabezpieczenia mogą być nity.