aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

egzotyczne wakacje w październiku
Turystyka

Gdzie na egzotyczne wakacje w październiku?

Niektórzy wolą spędzać wakacje w kraju, na przykład w górach lub nad polskim morzem. Inni preferują aktywne spędzanie czasu na rowerze. W ostatnich latach wzrosło też zainteresowanie bardziej egzotycznymi kierunkami. Gdzie zatem wybrać się na wakacje w październiku?

Ameryka łacińska

Które z krajów Ameryki Południowej są polecane na egzotyczne wakacje w październiku? Wśród polecanych destynacji znajdują się m.in.:

– Peru;
– Chile;
– Brazylia;
– Argentyna;
– Boliwia.

Szczególnie pierwsze z wymienionych państw kusi bardzo dobrymi warunkami atmosferycznymi. Osoby marzące o przemierzaniu inkaskich szlaków, ujrzeniu na własne oczy najsłynniejszej góry świata Machu Picchu oraz kolebki cywilizacji Inków, czyli miasta Cuzco powinny rozważyć wycieczkę do Peru właśnie jesienią. W Cuzco najwyższa średnia temperatura przypada na październik i listopad.

Archipelag hawajski

Kolejnym miejscem na wymarzone wakacje w październiku poza granicami Polski są Hawaje. W skład archipelagu wchodzi aż 136 wysp, z czego 9 z nich stanowi prawdziwy raj dla turystów! Jaką pogodę można zastać tam w październiku? Średnia temperatura w najmłodszym stanie USA wynosi wtedy 25 stopni Celsjusza. Można zatem śmiało stwierdzić, że pobyt na Hawajach w październiku to strzał w dziesiątkę. Piaszczyste plaże, przejrzysta woda, wygasłe wulkany i fantastyczne krajobrazy zachwycą nawet największych sceptyków.

Malediwy

W ostatnim czasie dość oblegany kierunek zwłaszcza przez celebrytów. I nie ma się co dziwić. Malediwy podobnie jak Hawaje kojarzą się z tropikalnymi pejzażami.

Nie dość, że warunki pogodowe są całkiem dobre (w październiku panuje tam sezon deszczowy, ale opady pojawiają się raczej sporadycznie i trwają krótko), to można całkiem sporo zaoszczędzić. Dlaczego? Ponieważ ceny noclegów i atrakcji turystycznych są niższe niż w miesiącach letnich. Warto mieć to na uwadze planując późne wakacje.

Grecja

Wcale nie trzeba opuszczać Europy, aby w październiku cieszyć się słońcem. Dowodem na to jest… Grecja! Choć temperatury nie przekraczają 30 stopni Celsjusza, nadal można wylegiwać się na plaży. Poza sezonem w Grecji jest mniej turystów. Osoby nieprzepadające za dzikimi tłumami mogą więc odpocząć, cieszyć się pięknymi widokami i architekturą pochodzącą jeszcze z czasów starożytnych. Ceny są niskie, a optymalna temperatura powietrza pozwala na aktywne zwiedzanie.

Peru, Hawaje, Malediwy, Grecja. Jeśli planujemy egzotyczne wakacje w październiku, te kraje powinny znaleźć się na naszej liście.