aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

trening EMS
Sport

Jak przygotować się do treningu EMS?

Treningi EMS są obecnie uważane za najbardziej popularną i najskuteczniejszą formę ćwiczeń. Dzięki elektrostymulacji mięśni trening wpływa na ogólną poprawę sprawności mięśni, siły a także redukcję tkanki tłuszczowej.

Na czym polega przygotowanie do treningu EMS?

Skuteczność treningu w dużej mierze zależy od kwalifikacji trenera personalnego EMS. Ale nie tylko, ponieważ duże znaczenie ma również samo przygotowanie do sesji treningowej. Przed treningiem kluczowe jest dokonanie pomiaru oraz dokładnych analiz składu ciała ćwiczącego. 

Ważnym aspektem przygotowań jest również przeprowadzenie rozmowy pomiędzy trenerem a nowym podopiecznym. Dzięki niej możliwe jest określenie poziomu aktualnej kondycji i stanu zdrowia. To z kolei umożliwia opracowanie odpowiedniego celu treningowego, możliwości, częstotliwości i intensywności ćwiczeń oraz planu działania na dłuższy okres. 

Jak przeprowadza się analizę składu ciała?

Analiza składu ciała przeprowadzana jest przy użyciu specjalnego urządzenia pomiarowego. Określa ono dokładną zawartość i umiejscowienie tkanki tłuszczowej, procentową zawartość masy mięśniowej oraz zawartość wody w ciele człowieka. Ponadto urządzenie przelicza wskaźnik BMI, a także określa zalecaną kaloryczność dziennego spożycia. Przeprowadzana analiza w połączeniu z uzyskanymi informacjami podczas rozmowy z trenerem pozwalają spersonalizować program treningowy i określić cele tak, aby uzyskać pożądany efekt. 

Czy strój do treningu EMS umożliwia swobodne ćwiczenie? 

Trener EMS poza kontrolowaniem prawidłowości wykonywanych ćwiczeń odpowiada również za przygotowanie urządzenia i kombinezonu do treningu EMS. W tym kontekście kluczowe jest odpowiednie dopasowanie stroju, prawidłowe przypięcie elektrod oraz ustawienie mocy do elektrostymulacji. Kombinezon składa się ze specjalnej kamizelki z elektrodami, przewodów oraz opasek podłączonych do urządzenia EMS zwanego konsolą sterującą. Ze względu na konieczność zachowania higieny i komfortu psychicznego dla każdej osoby trenującej przeznaczona jest prywatna, wygodna, bawełniana bielizna treningowa.

Jak wygląda rozgrzewka w studio EMS w Lublinie? 

Standardowy trening w studio EMS w Lublinie trwa około trzydziestu minut i można go podzielić na trzy etapy. Pierwszym z nich jest rozgrzewka wykonywana w trybie cardio. Służy ona głównie przygotowaniu ciała do intensywniejszych ćwiczeń i wysiłku. Na tym etapie stosuje się  impulsy o niskiej częstotliwości aby ćwiczący mógł przyzwyczaić się do charakterystycznego uczucia towarzyszącego przewodzeniu impulsów elektrycznych do mięśni. Dwa pozostałe etapy to rzeczywisty trening i rozluźnienie mięśni.