aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

trening na skakance
Lifestyle

Skakanka: skuteczność

Skakanka jest znana wielu dziewczynom z lekcji wychowania fizycznego w szkole. A jej znaczenie nie jest tracone z czasem: skakanka jest nadal jednym z najbardziej poszukiwanych narzędzi do ćwiczeń cardio. Ćwiczenie z wałkiem do ciasta jest zabawne, przydatne i wcale nietrudne. Regularne treningi ze skakanką pomagają spalić tłuszcz, rozwinąć wytrzymałość i wzmocnić mięśnie ciała.

Trening na skakance

Skakanka pozostaje najbardziej dostępnym i kompaktowym urządzeniem. Oferujemy najbardziej szczegółowy materiał na trening z wałkiem do ciasta: jakie są ich korzyści dla utraty wagi, jak prawidłowo skakać na skakance i jak zbudować aktywność ze skakanką, aby była przydatna do spalania tłuszczu.

Skakanka jest jednym z najbardziej energochłonnych rodzajów treningu. Na przykład, według amerykańskich badań, ten rodzaj sprawności pozwala spalić do 1000-1200 kcal na godzinę zajęć. Wysoka skuteczność skakanki odchudzającej tłumaczy jej popularność wśród zaangażowanych osób.

Skakanka jest świetną opcją obciążenia cardio, aby zwiększyć wytrzymałość, spalanie tłuszczu, poprawić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Dzięki różnorodności ćwiczeń będziesz w stanie zbudować skuteczny trening, który obejmuje interwały o wysokiej i niskiej intensywności.

Oprócz obciążenia cardio skakanka tonuje dużą liczbę mięśni w całym ciele: mięśnie nóg, ramion, pośladków, ramion, brzucha i pleców.

Skakanka oprócz utraty wagi poprawia koordynację, równowagę, zwinność i poczucie równowagi, co jest przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i podczas uprawiania innych sportów.

Przeczytaj więcej na forumsportu.com.pl