aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

jaki rower kupić
Sport

Jaki rower kupić?

Warto wiedzieć, że obecnie na rynku znajduje się mnóstwo wysokiej jakości rowerów różnych producentów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci nie wiedzą na jaki produkt się zdecydować. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jaki rower kupić?

Rowery górskie

Należy mieć świadomość, że rowery górskie są zdecydowanie najbardziej popularną grupą jednośladów. Warto wiedzieć, że wspomniane rowery MTB będą umożliwiały na jazdę w znacznie trudniejszym terenie niż rowery turystyczne czy szosówki. Rowery górskie charakteryzują się zwartą budową ramy. Ponadto w ich przypadku zastosowany jest przynajmniej jeden amortyzator. Omawiany rodzaj rowerów posiada szerokie opony o grubym bieżniku. Dzięki temu użytkownik nie będzie miał żadnych problemów z pokonaniem leśnych ścieżek czy górskich szlaków.

Rowery szosowe

Godny uwagi jest fakt, że rower szosowy jest najstarszym typem roweru. Koniecznie należy również zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich 20 lat przeszedł on zdecydowanie najmniejsze modyfikacje. Do cech charakterystycznych tego rodzaju rowerów należy zaliczyć przede wszystkim prostą budowę cienkich rur ramy.

Można również zaobserwować, że rowery szosowe mają bardzo duże koła posiadające wąskie opony. Jednoślady tworzone są w taki sposób, by użytkownik mógł osiągnąć możliwie największą prędkość na asfaltowej, twardej drodze.

Rowery miejskie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tradycyjne rowery miejskie w zdecydowanej większości przypadków zbudowane są na 26 lub 28-calowych kołach. Ponadto modele posiadają szerokie i wygodne siodełko.

Należy mieć świadomość, że produkowane obecnie rowery miejskie odbiegają od wspomnianego wcześniej schematu. Oczywiście ich funkcjonalność pozostaje taka sama. Godny uwagi jest również fakt, że zdecydowana większość modeli w standardowym wyposażeniu będzie posiadała lampki, które są zasilane z dynama, a także osłonę na łańcuch czy błotniki.

Warto zaznaczyć, że rowery miejskie tak samo jak crossowe i górskie, budowane są na dwóch typach ram. Ramy męskie będą cechowały się bardzo prostym mocowaniem górnej rury ramy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba mężczyzn mających problem z wykonaniem dużego kroku przy wsiadaniu decyduje się na zakup wspomnianego roweru w wersji damskiej.

Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się w produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej renomowanych producentów. Znane firmy doskonale znają potrzeby swoich klientów. Dzięki temu nawet najbardziej wymagające osoby nie będą miały problemów ze znalezieniem idealnego roweru.