Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Jak przetrwać remont mieszkania?

30 maja 2022


Remont mieszkania, w którym przebywamy na co dzień, stanowi niemałe wyzwanie organizacyjne i logistyczne, zwłaszcza jeśli ma on charakter remontu generalnego. Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana miejsca zamieszkania, przynajmniej na czas przeprowadzania najważniejszych prac, jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Oto kilka sposobów na to, jak przetrwać remont mieszkania.

Wybór najpotrzebniejszych rzeczy

Przygotowując mieszkanie do remontu, warto pogrupować rzeczy na te, które z pewnością nie będą nam potrzebne w najbliższym czasie oraz te, których będziemy potrzebować na co dzień. Kwestię tego, co tak naprawdę będzie nam potrzebne, warto dobrze przemyśleć. Przykładowo, jeśli planujemy większy remont, trwający kilka tygodni, wygospodarujmy dla siebie większą ilość ubrań. Tego typu selekcja pomoże nam w sprawniejszy sposób znaleźć akcesoria, których w danym momencie będziemy szukać. Zapakujmy je do kartonów, grupując tematycznie. Pudełka warto podpisać, tak aby nie musieć zaglądać do każdego po kolei, szukając konkretnej rzeczy.

Komfort przede wszystkim

Wydaje się, że słowo remont i komfort wzajemnie się wykluczają. Rzeczywiście, zwykle przeprowadzając poszczególne prace, nie mamy czasu na wypoczynek. Niemniej jednak warto zapewnić sobie możliwość spokojnego snu, wygospodarowując do tego nieco miejsca. Unikajmy spania na podłodze – jest ono nie tylko niezdrowe, lecz również nie sprzyja odpowiedniemu wypoczynkowi. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie łóżko polowe z materacem, które można złożyć po nocy, tak aby nie zabierało miejsca w mieszkaniu. Dobrze też dać sobie chwilę wytchnienia – ustalmy jeden dzień w tygodniu, w którym nie przeprowadzamy prac remontowych, a w którym odpoczywamy. Oczywiście, wypoczynek w remontowanym mieszkaniu nie należy do najprzyjemniejszych, jednak możemy w tym czasie wybrać się na wycieczkę za miasto czy spotkać się z przyjaciółmi.

Jak przyspieszyć prace remontowe?

Większości z nas zależy na jak najszybszym zakończeniu prac remontowych, jednak zapominamy, że najważniejsze jest ich prawidłowe rozplanowanie. Plan remontu przygotowuje się jeszcze przed jego rozpoczęciem, uwzględniając przede wszystkim możliwości remontujących oraz uwarunkowania techniczne. Jeśli zależy nam na szybkim zakończeniu prac, powinniśmy rozważyć zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej. Samodzielny remont pozwala sporo zaoszczędzić, jednak często trwa nawet o połowę dłużej w stosunku do remontu, jaki przeprowadzają profesjonaliści. Ponadto, specjaliści twierdzą, że nieco szybciej prace remontowe przebiegają latem, choć wynika to głównie z uwarunkowań pogodowych.

Piękne, odświeżone mieszkanie to marzenie każdego, kto planuje przeprowadzić w nim remont. Wcześniej jednak musi uporać się ze wszelkimi pracami, co stanowi poważne wyzwanie. Choć samo przebywanie w remontowanym mieszkaniu nie jest komfortowe, pamiętajmy, że żaden remont nie trwa wiecznie. Wystarczy odpowiednio się przygotować i zmienić nieco swoje nastawienie, a żaden, nawet największy remont nie będzie nam straszny. 

 

wakacje turcja

Redakcja aktywnastrefa.pl

Aktywna Strefa – szukasz porad na temat sportu lub zdrowego trybu życia? Znajdziesz je na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

spodnie odlo
Buty triathlonowe

Jesteś zainteresowany reklamą?