aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

hulajnoga dla dorosłych
Rozrywka

Hulajnoga dla dorosłych – czym należy się sugerować przy wyborze?

Warto wiedzieć, że wybór hulajnogi jest obecnie znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo wysokiej jakości modeli różnych producentów. Czym dokładnie powinna charakteryzować się hulajnoga dla dorosłych? Jakie kwestie należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie?

Rozmiar hulajnogi dla dorosłych

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne zwrócenie uwagi na dopuszczalne obciążenie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wersje dla osób dorosłych w zdecydowanej większości przypadków mają nośność od 90 do 100 kg. Ponadto są w stanie bez żadnego problemu znieść więcej w porównaniu do dziecięcych odpowiedników.

Bardzo istotna jest także możliwość regulacji przez użytkownika wysokości kierownicy. Należy mieć świadomość, że w przypadku, gdy rączki będą znajdowały się poniżej bioder, sterowanie może być niewygodne. Zalecane jest, by rozstaw rączek wynosił około 40 cm.

Rozmiar i rodzaj kółek

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem do jazdy miejskiej będą kółka o średnicy minimum 20 cm. Nie tylko znacznie lepiej będą tłumić drgania, ale również pozwolą na szybszą jazdę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że malutkie kółka są cechą charakterystyczną wyczynowych hulajnóg.

Należy mieć świadomość, że kółka można podzielić na pompowane, plastikowe oraz pełne. Warto wiedzieć, że te z tworzywa nie będą wymagały większej uwagi. Ewentualnemu uszkodzeniu może jedynie ulec łożysko.

Podest

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szersze podesty będą zdecydowanie ułatwiały zmianę nogi odpychającej. Użytkownik nie będzie wtedy musiał się zatrzymywać. Bardzo wygodne są także dłuższe wersje, na których bez żadnego problemu będą mieściły się obie stopy. Rekomendowane jest, by powierzchnia była pokryta chropowatym materiałem.

Hamulce

Warto wiedzieć, że występują dwa typy hamulców. Pierwszym jest hamulec mechaniczny. Godny uwagi jest fakt, że służy on także za błotnik tylnego koła. Doskonale zda egzamin w lekkich konstrukcjach. Jeżeli użytkownik będzie chciał się zatrzymać, musi tylko nadepnąć na błotnik.

Drugim rozwiązaniem jest hamulec tarczowy z manetką, która będzie umieszczona na kierownicy. Wspomniana opcja jest doskonale znana z rowerów. Hamulec jest zdecydowanie bardziej efektywny w porównaniu do wersji nożnej. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że znajduje się w hulajnogach elektrycznych, gdzie przeważnie prędkości są wyższe.

Rekomendowane jest stawianie na modele renomowanych producentów.