Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Gdzie kupić dobre wyposażenie do tenisa dla początkującego gracza?

21 marca 2022 dobre wyposażenie do tenisa

Zamierzasz zacząć grę w tenisa? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Gdzie go kupić?

Obecnie każdy sklep tenisowy (https://dotenisa.pl/) może zaoferować swoim klientom dostęp do pełnej gamy wyposażenia tenisowego. Można również zakupić je w sklepach sportowych, między innymi w popularnych marketach sportowych. Zobacz, czego potrzebuje tenisista na start i gdzie warto zakupić niezbędne wyposażenie!

Jakiego wyposażenia potrzebuje początkujący tenisista?

Osoba, która chciałaby rozpocząć granie w tenisa ziemnego, musi na start zaopatrzyć się w niezbędne sprzęty do tego sportu. Co kupić?

1. Rakieta tenisowa – to niezbędne wyposażenie, dlatego warto kupić je przed pierwszym treningiem. Dla początkujących polecane są rakiety lekkie i z dużymi główkami.

2. Piłki tenisowe – warto mieć swoje piłki do grania, które dopasowane są również do własnych potrzeb, na przykład piłki bezciśnieniowe, ciśnieniowe.

3. Buty tenisowe – obuwie dla tenisisty pozwoli na uzyskanie maksymalnej przyczepności na korcie oraz zmniejszy ryzyko pojawiania się urazów. Dla początkujących polecane są uniwersalne buty tenisowe typu All Court, które mogą być używane na różnych rodzajach kortów twardych, kortach trawiastych.

4. Torba tenisowa – będzie bardzo pomocna w noszeniu potrzebnego wyposażenia na treningi tenisowe. 

5. Odzież sportowa – do tenisa polecana jest odzież zapewniająca maksymalną swobodę ruchów, dlatego też bardzo często używane są krótkie spodenki, szorty, koszulki na ramiączkach i t-shirty wykonane z lekkich i elastycznych materiałów.

Gdzie kupić potrzebne wyposażenie tenisowe?

Najlepiej, aby wyposażenie dostarczył sklep tenisowy. Dlaczego warto skorzystać z niego, a nie z marketu sportowego, gdzie często są niższe ceny?

Przede wszystkim dobry sklep tenisowy jest w stanie zapewnić dostęp do szerokiej gamy sprzętów różnych marek, w tym także tych niedostępnych w marketach. Do dyspozycji jest wiele modeli rakiet, piłek, butów, dlatego można dopasować je indywidualnie do własnych potrzeb.

W dobrym sklepie tenisowym początkujący tenisista może też liczyć na pomoc w wyborze odpowiedniego wyposażenia dopasowanego do jego poziomu zaawansowania.

wakacje turcja

Redakcja aktywnastrefa.pl

Aktywna Strefa – szukasz porad na temat sportu lub zdrowego trybu życia? Znajdziesz je na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzaje nawierzchni w tenisie
koszulki rowerowe
Jak nauczyć się pływać

Jak nauczyć się pływać?

13 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?