aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

Czym jest dmuchana ścieżka gimnastyczna air track?
Sport

Czym jest dmuchana ścieżka gimnastyczna air track?

Podobnie jak w przypadku innych dziedzin życia, również w sporcie następuje stały postęp i wraz z każdym sezonem pojawiają się nowości i ciekawski. Wśród nich dużym zainteresowaniem już od pewnego czasu cieszy się ścieżka gimnastyczna air track.

Czym właściwie jest air track?

Air track lub inaczej airtrack to nadmuchiwany sprzęt gimnastyczny, który z powodzeniem łączy w sobie zalety wielu przyrządów, w tym trampoliny, ścieżki akrobatycznej oraz materaca zeskokowego. Co ważne, dostarcza ona również tyle radości co zamek do skakania. Sprzęt cechuje zróżnicowana grubość oraz wewnętrzne ciśnienie, dzięki czemu jest on miękki i bezpieczny podczas zeskoków i lądowania, a jednoczenie bardzo sprężysty. W tym wypadku jego właściwości są zbliżone do typowej ścieżki akrobatycznej.

Jakie zalety posiada ścieżka air track?

Wypełniona powietrzem ścieżka gimnastyczna jest szczelna, a jej pompowanie nie jest kłopotliwe. To sprawia, że ten sprzęt jest bardzo mobilny i może być z powodzeniem przewożony w typowym samochodzie. Podczas przenoszenia sprzętu pomocne są zamontowane w nim poręczne uchwyty. Ścieżka jest uniwersalna i dlatego może być użytkowana w różnych miejscach, zarówno podczas treningu indywidualnego, jak i zajęć prowadzonych w grupach. Pozawala ona również na przeprowadzenie niemal każdego elementu treningu, w tym zarówno rozgrzewki, jaki i ćwiczeń doskonalących. Sprężysta oraz płaska powierzchnia ścieżki pozwala na wykonywanie w sposób swobodny oraz bezpieczny zarówno prostych i podstawowych, jak i bardzo zaawansowanych ćwiczeń i elementów akrobatycznych.

Ma ona również możliwość szybkiej i prostej regulacji stopnia twardości, dzięki czemu w wygodny sposób może być dostosowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań osoby wykonującej ćwiczenia. Użytkownicy ścieżki zwracają uwagę na to, że produkt jest cichy oraz kompatybilny z innym wyposażeniem. Jest to zasługa systemu rzepów. Poza dobrą jakością produktu cechuje się on również dużymi walorami estetycznymi oraz zróżnicowaną długością i wysokością. Ścieżki air track dostępne są w wielu kolorach i mogą być używane w domu, jak również podczas zajęć tanecznych czy akrobatycznych – na zewnątrz lub wewnątrz.

Czy warto kupić air tracka?

Zakup ścieżki air track powinien być starannie przemyślany, ponieważ cechuje się ona dość wysoką ceną. Wynika ona z dobrej jakości zastosowanych materiałów oraz starannego wykonania. Z tego powodu wśród klientów znajdują się przede wszystkim zawodowi sportowcy, którzy wykorzystują sprzęt podczas uprawiania konkretnej dyscypliny. Poza pojedynczymi zawodnikami sprzęt zamawiają również kluby sportowe. Dysponują one większymi środkami finansowymi, a ścieżka może być przez nie wykorzystywana w kilku dyscyplinach przez stosunkowo długi czas. W tym przypadku należy podkreślić bardzo wysoką trwałość produktu. Przy odpowiedniej pielęgnacji może on być bowiem użytkowany przez bardzo długi czas.

Z powodu odporności na uszkodzenia oraz zachowywania dobrych właściwości przez długi czas, sprzęt cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko na rynku pierwotnym, ale również na wtórnym. W tym przypadku ceny sprzętu są zdecydowanie niższe i z reguły nie ma obaw co do jego stanu technicznego. Oczywiście musi on zostać zawsze zweryfikowany przed dokonaniem zakupu. Tego typu ścieżki są chętnie wybierane przez osoby prywatne, które na co dzień nie są związane z zawodowym sportem. Taka ścieżka w przystępnej cenie może zachęcać do podejmowania aktywności ruchowej oraz dostarczać mnóstwa radości zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom.