aktywnastrefa.pl

Strona poświęcona zdrowiu, diecie i sportowi.

Zanzibar wczasy opinie
Turystyka

Zanzibar wczasy opinie

Zanzibar to jedna z najpopularniejszych urlopowych destynacji w roku 2021. To właśnie teraz wyjeżdża tam wielu Polaków, którzy szukają pięknych krajobrazów, słońca, niekończących się plaż oraz chwili odpoczynku. Rzeczywiście wszystko to można znaleźć na Zanzibarze.

Zanzibar wczasy opinie

Czego oczekiwać, gdy wyjeżdża się na wczasy na Zanzibar? Wszystko zależy od tego, czy podróż jest zorganizowana samodzielnie, czy też z biurem podróży. Jeżeli wyjeżdża się na własną rękę, można spotkać się z opiniami, że bywa tam niebezpiecznie. Bez wątpienia warto wtedy znaleźć nocleg, który prowadzony jest w większej miejscowości, cieszy się dobrymi opiniami w internecie. Dzisiaj bez problemu takie opinie można znaleźć między innymi na stronach, na których można rezerwować noclegi. Gdy na Zanzibar leci się z biurem podróży, na miejscu można oczekiwać opieki rezydenta. Dla wielu osób to gwarancja większego bezpieczeństwa i zadowolenia z pobytu.

Zanzibar ceny

Jeżeli chodzi o ceny na Zanzibarze, to jak to często bywa w krajach afrykańskich, są one zróżnicowane. Dla tak zwanych lokalsów ceny są niższe, natomiast dla turystów zdecydowanie wyższe. Warto negocjować, nastawić się na dialog, nie kupować wszystkiego w miejscach turystycznych, w których ceny zwykle są bardzo wysokie. Jednocześnie trzeba wiedzieć o tym, że dla przeciętnego Europejczyka Zanzibar nie jest drogą destynacją. Tanio można kupować tam przepyszne owoce, na przykład marakuję, awokado. Ceny transportu, noclegów również nie kształtują się wyjątkowo drogo. Dlatego też na Zanzibarze, jeśli wakacje organizuje się na własną rękę, można spędzić ekonomicznie nawet dwa lub trzy tygodnie.

Atrakcje na Zanzibarze

Wśród największych atrakcji wymienia się po prostu przepiękne plaże, z miękkim białym piaskiem, na którym można rozkosznie spędzać całe dnie. Widoki są rzeczywiście fantastyczne. To, co uderza jednak wielu turystów, to stosunkowo duże zaśmiecenie. Kwestia radzenia sobie ze śmieciami i odpadami nie jest tam do końca dobrze zorganizowana. Jak to w wielu destynacjach bywa, infrastruktura zorganizowana dla turystów prezentuje się dużo lepiej niż reszta. Trzeba się z tym liczyć. Zanzibar jest piękny, jednak w pewnych miejscach może zwyczajnie szokować. Nie wszystkie obrazki, które widzi się w internecie, są zgodne z tym, co zastanie się na miejscu. Najlepiej jechać tam z wyważonymi oczekiwaniami. Wtedy rozkoszne słońce, widok oceanu oraz pięknych plaż na pewno wystarczy, aby wypocząć i nasycić się pozytywną energią.